Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Tęcza - WOY 1:0 (0:0)

• autor: thomash1910, 2012-09-18 11:08

W meczu 5 kolejki Tęcza Janków pokonała lidera tabeli WOY Bukowiec Opoczyński 1:0. Spotkanie mogło się podobać. Mecz obfitował w sporo sytuacji podbramkowych z jednej jak i z drugiej strony. Trener Jankowian wreszcie miał do dyspozycji większość graczy. Ci, którzy wyszli na boisko zostawili na nim dużo zrowia. Determinacja i wola walki przyniosła efekty. Strzelcem bramki okazał się najlepszy na boisku Dawid Kobus. Gracz ten w poprzednim meczu ( chociaż przegranym 0:4) pokazał, że jest w dobrej dyspozycji. Tęcza z dorobkiem 9 punktów, przez walkowery dla WOY-a, zajmuje w tej chwili 4 lokatę w tabeli A- klasy !

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Tęczy. Z prawej strony grający trener gospodarzy Grzegorz Mazurek, dośrodkował piłke w pole karne. Centra ta zaskoczyła bramkarza WOY-a, którego w tej sytuacji uratowała poprzeczka. W 10 minucie nasi gracze mieli rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Piotra Holaka nie zostało wykorzystane przez partnera z drużyny i nadal wynik pozostawał bez zmian. Pierwsze 15 minut to dominacja Tęczy, która raz po raz znajdowała drogę do pola karnego graczy z Bukowca. Ok. 18 minuty goście pierwszy raz zagrozili bramce Tęczy. Z prawej strony groźne dośrodkowanie skrzydłowego WOY- a, z trudem sparował Sylwester Białkowski.

W 38 minucie koronkował akcja gospodarzy zakończona niecelnym strzałem aktywnego Holaka. W ostatniej minucie pierwszej części gry bliski zdobycia bramki był Dawid Kobus, lecz jego zagranie wybronił golkiper przyjezdnych. Do przerwy wynik bezbramkowy. Na dużą uwagę zasługuje bramkarz Tęczy - Sylwester Białkowski, który w pierwszej połowie był bardzo aktywny na przedpolu swojej bramki. Dzięki temu pomagał swojej defensywie i uchronił nasz zespół przed utratą bramki.

DRUGA POŁOWA

Na drugą część meczu gospodarze wychodzą z zamiarem nie przegrać meczu a jeśli pojawi się okazja to spróbują zwyciężyć. W 50 minucie na boisku pojawił się rekonwalescent Tomasz Lewandowski, który wraca po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. W 52 min. składana akcja gospodarzy. Lewandowski wymienia podanie z Marcinem Kielichem, który zagrywa do Tomasza Astrakowicza. Akcja kończy sie niestety tylko rzutem rożnym. Gra dwóch środkowych pomocników: Kielicha i Astrakowicza w tym meczu wyglądała naprawdę bardzo dobrze. Minutę później świetną akcję prawą stroną przeprowadził Holak, który ograł dwóch przeciwników i zagrał piłkę w pole karne. Na lini pola karnego dośrodkowanie to, zablokował obrońca, zagrywając piłke ręką. Niestety sędzia podyktował rzut wolny spoza szesnastki, który ładnym strzałem zakończył Kobus. Jego uderzenie na rzut rożny sparował bramkarz WOY-a.Kolejna akcja Jankowian i strzał z dystansu Kielicha bramkarz paruje na róg.

57 min.- ładną indywidualną akcją popisuje się Astrakowicz, który ogrywa dwóch przeciwników i oddaje strzał po którym mamy kolejny rzut rożny. Tęcza w drugiej części miała sporo kornerów, jednak żadnego nie potrafiła wykorzystać. W 62 minucie po stracie Lewandowskego na połowie przeciwnika groźny strzał z 25 metrów oddają przeciwnicy, ale świetnie broni tego dnia Białkowski.

Dwie minuty póniej ofensywny gracz Tęczy – Lewandowski ładnie rozgrywa piłkę po wyrzucie z autu i płaskim podaniem uruchamia naszego lewego obrońcę Mateusza Stasiaka, który świetnym przerzutem znajduje na prawej stronie Holaka. Prawy pomocnik szybko rozegrał pilkę z wprowadzonym kilka minut wcześniej Tomaszem Plichem i strzelił kilka centymetrów nad spojeniem bramki przeciwników. Bramka wisi w powietrzu !

W 77 minucie akcja lewą stroną. Kilka dobrych podań Tęczy. Ostatecznie piłkę pomiędzy obrońcami zagrywa Astrakowicz. Adresatem podania okazał sie Lewandowski, który na 40 metrze przejął piłkę. Szybkim biegiem wpadł w pole karne WOY-a, gdzie znalazł sie sam na sam z bramkarzem. Strzał napastnika okazał się słaby, bo w sam środek bramki gdzie stał bramkarz. Znakomita okazja do prowadzenia zmarnowana.

Mecz się wyrównał i przeniósł w środkową część boiska. Obie drużyny grają twardo, jednak to Grzegorz Mazurek wrzuca w pole karne, gdzie przed bramkarzem znowu znalazł się Lewandowski. Gracz z 9 na plecach uderza lepiej niz w poprzednich sytuacjach lecz bardzo szczęśliwie bramkarz gości wybija piłkę z przed bramki. Jednak świetnym czuciem gry popisuje się Kobus który pierwszy dobiega do piłki i silnym strzałem z kilku metrów pakuje futbolówkę do siatki. Tęcza zasłużenie prowadzi.

W ostatnich minutach groźno wyglądającej kontuzji nabawił się Tomasz Plich, który bardzo ostro został potraktowany przez gracza Woy-a z nr 19 na koszulce. W miejsce dobrze grającego Plicha wchodzi Sławomir Wróbel.W ostatniej akcji meczu doszło do grupowej przepychanki pod polem karnym Teczy. Sędzia podyktował już w doliczonym czasie gry rzut wolny z okolic pola karnego. Na szczęscie strzał okazał się niecelny i trzy punkty zostały w Jankowie.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w tym spotkaniu był Dawid Kobus.

Sędzią spotkania był: Sławomir Kraska.

Podsumowując. Cała drużyna zagrała najlepszy mecz w obecnych rozgrywkach. Świetnie bronił Białkowski. Boczni obrońcy nie dawali się ogrywać szybszym przeciwnikom. Do składu wrócił kapitan Adam Kotynia i fakty mówią same za siebie. W dwóch ostatnich meczach Tęcza straciła 8 bramek a dzisiaj zagraliśmy na zero z tyłu.Jakub Stachecki wygrał praktycznie wszystkie pojedynki głównowe z przeciwnikami. Kobus pracował na całej lewej stronie boiska biegając od bramki do bramki, a swoją dobrą grę podsumował strzelając bramkę. Świetnie przy piłce utrzymywał się Holak, który popisał się kilkoma świetnymi dryblingami i pokazał, że nie boi się brać gry na siebie. W środku pola Astrakowicz, który jest chyba cichym bohaterem meczu świetnie wyłączył przeciwników z gry, a Kielich popisał się kilkoma świetnymi prostopadłymi podaniami. Napastnicy Mateusz Ludwiczak i Rafał Sońta dzielnie walczyli z obrońcami przeciwnika, którzy pod koniec meczu oddychali już rękawami.Ale to nie był chyba ich mecz. No i świetne zmiany dali zarowno Plich, który szarpał prawą stroną oraz Lewandowski, który kilka razy ładnie rozegrał piłkę i pokazał, że potrafi się świetnie znaleźć pod bramką przeciwników. Brawo Tęcza !