Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Udana inauguracja sezonu !!!

• autor: thomash1910, 2012-08-20 09:13

Piłkarze Tęczy Janków bardzo udanie zainaugurowali nowy sezon rozgrywkowy w Klasie A. W swoim pierwszym meczu sezonu pewnie pokonali Spartę Ostrów 3:0. Gra drużyny prowadzonej przez Grzegorza Mazurka momentami mogła się podobać. Zwycięstwo Jankowian nie podlegało dyskusji. Bramkę życia strzelił kapitan zespołu Adam Kotynia, po jednym trafieniu dołożyli także dwaj najbardziej wysunięci do przodu gracze: Tomasz Astrakowicz oraz Mateusz Ludwiczak, który Sparcie w ostatnich trzech meczach zawsze strzelał po golu.

Szczegóły w rozwinięciu...

Równo o godz. 11:00 arbiter spotkania rozpoczął pierwszy w tym sezonie  mecz Jankowian. Od samego początku do ataków ruszyli gospodarze. Prawym skrzydłem akcje przeprowadził Tomasz Plich, który został sfaulowany na 25 metrze. po rzutu wolnego podszedł Marcin Kielich, lecz piłka po jego uderzeniu przeleciała metr nad bramką. Dobrą sytuację miał za to Sylwester Białkowski, nominalny bramkarz, który w tym meczu zagrał w środku pomocy. Sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, "Białek" niestety nie wykorzystał. W 15 minucie rzut rożny wykonywał Przemysław Maj, w polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył Adam Kotynia. Jego strzał minął słupek o dobry metr i skończyło się na strachu w ekipie gości. Znakomitą okazję do zdobycia bramki miał Mateusz Ludwiczak. Młody napastnik Tęczy znalazł sie sam na sam z bramkarzem Sparty, po dalekim wybiciu piłki przez Sławomira Surmę i zgrania głową przez Sylwestra Białkowskiego. Niestety zawodnik nie potrafił strzelić gola. W 30 minucie Tęcza ma rzut rożny. Z narożnika boiska piłkę centruje Tomasz Plich, do której pierwszy dopadł Adam Kotynia. Stoper naszej drużyny kapitalnie złożył się do strzału na bramkę. Kapitan Tęcy zdobył bramkę przewrotką, która śmiało może kandydowac do najpiękniejszej bramki miesiąca piłkarskich "stadionów świata".Goście mieli groźną sytuację pod bramką  Surmy. Jednak nasz bramkarz na raty, ale skutecznie uratował zespół od straty bramki. Przy okazji tego zdarzenia Sławek Surma był faulowany. Wydawało sie że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem Tęczy. W środku pola piłkę przy nodze prowadzi Marcin Kielich, który prostopadłym podaniem otworzył drogę do bramki Mateuszowi Ludwiczakowi. Snajper musiał już wykorzystać sytuację sam na sam i strzałem po długim rogu zdobył drugiego gola dla Tęczy. Typowa bramka do szatni. Po tym golu sędzia zaprosił zawodników na przerwę.

Druga połowa to ciągle ataki drużyny z Jankowa.

Aktywny od pierwszych minut był Tomasz Astrakowicz, który rajdem prawą stroną minął kilku przeciwników i na 16 metrze zdecydował się podać do niepilnowanego Ludwiczaka. Popularny "Ludwik" niedokładnie przyjął futbolówkę i jego strzał został zablokowany przez defensorów z Ostrowa. Kolejna akcję zainicjował Tomasz Astrakowicz, który na 20 metrze był faulowany. Sędzia zastosował jednak przywilej korzyści, gdyż Tomasz Plich przejął piłkę i oddał groźny strzał. Uderzenie prawego pomocnika poszybowało jednak nad poprzeczką. Pod bramką Tęczy Sławomir Surma przygotowuje się do wybicia piłki. Nieatakowany przez nikogo wybił niedokładnie pod nogi przeciwnika, który oddał strzał z pierwszej piłki. Na szczęscie dla bramkarza  Tęczy uderzenie okazało się minimalnie niecelne. W 70 minucie strzał z dystansu oddał Marcin Kielich. Futbolówkę paruje jednak golkiper Sparty. Pierwszy do odbitej piłki dopadł Tomasz Plich i oddaje strzał na bramkę, który okazał się podaniem do Tomasza Astrakowicza. Napastnik Tęczy z najbliższej odległości zdobył trzecią bramkę. Jankowianie coraz łatwiej dochodzili do sytuacji bramkowych. W środkowej strefie boiska piłkę odebrał, wprowadzony chwilę wczesniej Paweł Wudziński. Nowy gracz Teczy wykazał się dużą szybkością, ponieważ od połowy boiska żaden z przeciwników nie był w stanie go dogonić. Pomocnik wpadł w pole karne Sparty i miał przed sobą tylko bramkarza, który wybronił jego uderzenie. Drugi z wprowadzonych na plac gry Łukasz Karliński także stanął oko w oko z bramkarzem gości i z tego pojedynku także zwycięsko wyszedł gracz z Ostrowa. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Jankowianie bardzo udanie rozpoczęli nowy sezon. Kolejny mecz za tydzień w niedzielę z Kasztelanem Żarnów.

Sędziował: Łukasz Jadwiszczak.