Remis w derbach. Polonia-Tęcza 0:0

• autor: thomash1910, 2012-03-25 13:17

Przed spotkaniem zapowiadano, że będzie wiele emocji w tak prestiżowym spotkaniu jakim są derby i napewno emocji nie brakowało, zabrakło jedynie bramek. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Przez całe zawody dominowała drużyna Tęczy, lecz brakowało jej skuteczności, by pokonać golkipera Poloni. Czerwoną kartkę otrzymał Czapnik, brutalnie faulując Plicha, ale grająca w 10 drużyna z Rokicin umiejętnie broniła się i dowiozła korzystny wyniki do końca.

Spotkanie rozpoczęło sie punktualnie o godzinie 15:00.

Od samego początku zaatakowała drużyna Tęczy. Bardzo wysoki pressing spowodował, że Polonia nie była w stanie opuścić własnej połowy. W pierwszych 15 minutach Jankowianie wykonywali kilka rzutów rożnych, które siały spustoszenie w szeregach gospodarzy z Rokicin. Bardzo dobrze kornery egzekwował Marcin Kielich, ale jego koledzy nie byli w stanie wygrać pojedynków główkowych z rosłymi obrońcami Polonii. Najbliżej bramki rywali był Jakub Stachecki, lecz pod naciskiem przeciwnika nie zdołał skierować piłki głową do bramki. Aktywne były skrzydła ekipy Tęczy, Tomasz Astrakowicz jak i Przemysław Maj mieli wiele pracy w pierwszej połowie. Ten pierwszy dobrym rajdem prawą stroną przedryblował dwóch obrońców Rokicin, wpadł w pole karne, ale jego strzał wylądował na bocznej siatce bramki strzeżonej przez Wajszczyka. Pierwsza część to także dobra gra Tomasza Plicha, który dostał szanse występu od pierwszej minuty. Wraz z Piotrem Holakiem, z którym grał w napadzie, tworzył kilka ciekawych akcji. Zabrakło jedynie przysłowiowej kropki nad "i". Poloniści nie mieli groźnej sytuacjie do strzelenia bramki. Najaktywniejszy w ekipie gospodarzy był Piotr Lewandowski, który jako jedyny był w stanie oddać ciekawy strzał na bramkę, strzał przy którym Sylwester Białkowski musiał interweniować. Brak sytuacji podbramkowych zespołu Rokicin to efekt bardzo dobrej gry defensywy Tęczy. Mecz jak to na derby przystało obfitował w wiele ostrych starć. W 40 minucie doszło do bardzo groźnie wyglądającego starcia. Gracz Poloni Michał Białek bardzo ostro potraktował Tomasza Lewandowskiego. Całe szczęście, że żadnemu z nich nic poważnego się nie stało. Pierwsza część zdecydowanie po stronie Tęczy, która dominowała nad przeciwnikiem w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła.

W przerwie doszło do zmiany w naszym zespole. Wyeksploatowanego Przemysława Maja zmienił Dawid Kobus. Druga część zaczeła sie ponownie od ataków Jankowian. Widać było, że to im bardziej zależało na zwycięstwie, Polonia zadowalała się 1 punktem. W 55 minucie brutalny faul na Tomaszu Plichu popełnił Czapnik, który od razu został wyrzucony przez arbitra z boiska. Takie zachowanie gracza Polonii powinno być surowo karane i ten gracz nie powinien juz pojawić sie w tym sezonie na boiskach A klasy. Całe szczęscie naszemu zawodnikowi nic się nie stało i był w stanie kontynuować grę. Gracze Tęczy grając w przewadze od razu ruszyli na przeciwników, którzy cofnęli się jeszcze bardziej do defensywy, broniąc się prawie całym zespołem. W 55 minucie po podaniu Marcina Kielicha, Adam Kotynia uderzał z ok.20m lecz piłka odbiła się od obrońców rywali. W 65 minucie Dawid Kobus wpadł w pole karne rywali, został zahaczony przez obrońcę Polonii i nie był w stanie utrzymać się na nogach. Jego wola walki spowodowała, że chciał ustać na nogach do końca akcji, lecz nie udało mu się to. Sędzia już zamierzał odgwizdywać rzut karny, ale gracz Teczy nie upadł w polu karnym i nie miał podstaw do podyktowania "jedenastki". Jankowianie kontynuowali swoje ataki na bramkę. Ponownie uderzał Adam Kotynia z ponad 20 metrów, piłka tym razem minęła obrońców rywali, do tego skozłowała przed bramkarzem lecz ten dobrze ustawiony nie miał problemów z obroną. Na boisku pojawił się Mateusz Ludwiczak a na ostatnie 10 minut wszedł doświadczony Piotr Lebkuchen. Jego zadaniem było przepychanie się w polu karnym z rosłymi obrońcami Polonii. Polonia była w stanie wykonać tylko  groźne kontry, które nie przyniosły im bramki. Ostatnie minuty toczyły się w polu karnym Polonistów. Bardzo groźne były wrzuty z autu Michała Kotyni, ale niestety żaden z naszych zawodników nie zdołał skierować piłki do bramki Rokicin.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który w meczach derbowych zdarzał się niezmiernie rzadko. Punkt Poloniści moga uznać za sukces, gracze Tęczy po spotkaniu napewno nie będą zadowoleni.

Po spotkaniu urazów doznali: Tomasz Lewandowski oraz Tomasz Plich, którzy odczuli ostre starcia derbowe.

ZAWODNIK MECZU : Adam Kotynia

Tęcza: 12.Sylwester Białkowski - 13.Jakub Stachecki  ż, 16.Arkadiusz Szymański ż, 4.Michał Kotynia, 3.Adam Kotynia - 17.Przemysław Maj (45' 11.Dawid Kobus), 9.Tomasz Lewandowski (c), 8.Marcin Kielich ż, 7.Tomasz Astrakowicz (80' 2.Piotr Lebkuchen) - 6.Piotr Holak (70' 10.Mateusz Ludwiczak), 15.Tomasz Plich.