Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Porażka na koniec.

• autor: thomash1910, 2011-11-09 17:50

Zawodnicy Tęczy rozegrali swoje ostatnie spotkanie w rudzie jesiennej sezonu 2011/2012. Niestety nasi gracze ponieśli porażke 2:4, chociaż na początku drugiej połowy prowadzili jeszcze 2:1. W bardzo kontrowersyjnych okolicznościach z boiska wyrzucony został Marcin Knap i w przewadze jednego zawodnika Kawaleria była w stanie strzelić az trzy bramki. Gole dla Teczy zdobyli: Przemysław Maj i Tomasz Plich.

Tak jak przewidywaliśmy od początku w składzie Teczy zabrakło aż czterech podstawowych zawodników: Stacheckiego, Szymańskiego,Kielicha i Piotra Holaka. W ich miejsce zagrali inni i to oni musieli sobie radzić na placu gry.

Od samego początku do ataków ruszyli gospodarze z Tomaszowa i to oni oddali pierwszy celny strzał, ale na posterunku był Sylwester Białkowski. Długą piłkę zagrywał Piotr Lebkuchen i do piłki w dogodnej pozycji doszedł Jakub Holak, ale był na spalonym. Ponownie zagrożenie pod bramką Teczy, w zamieszaniu napastnik Kawalerii oddaje strzał, ale Białkowski paruje na rzut rożny. Rzut z autu na wysokości pola karnego. Wykonuje go Adam Kotynia, dogranie do Tomasza Plicha, który wywalczył rzut rożny. W 20 minucie Kawaleria przeprowadza zabójcza kontrę lewą stoną Jankowian. Przed polem karnym dużo miejsca ma jeden z graczy WKS-u oddaje strzał, który broni Białkowski, ale brak asekuracji powoduje dobitkę napastnika i stratę bramki. Po stracie bramki Tęcza ruszyła do ataków, jednak Kawaleria była dość dobrze zoorganizowana w obronie. Długie zagranie od Tomasza Lewandowskiego w kierunku Dawida Kobusa, lecz ten nie potrafi opanować piłki. Gdyby nie to, młody skrzydłowy znalazłby się w dobrej sytuacji do oddania strzału na bramkę. W pierwszej połowie Kobus był aktywny w atakach na bramkę Kawalerii. Ostatnie minuty pierwszej części gry zdominowała Tecza. Efektem czego była zdobyta bramka "do szatni". Mamy 44 minutę, kilka dobrych podań  w środku boiska, następnie przed polem karnym Tomasz Astrakowicz znakomicie ujrzał wbiegającego, a zarazem zamykającego całą akcję Przemysława Maja, który bardzo ładnym strzałem w krótki róg pokonuje bramkarza i Tęcza doprowadza do remisu. Jeszcze po gwizdku sędziego zapraszającego obie ekipy do szatni, żółtą kartką został ukarany defensor Tęczy Marcin Knap. Nikt do końca nie wie za co ta kartka.Przepychanka dwóch graczy przeciwnych drużyn, a kartka tylko dla naszego gracza. Małe nieporozumienie. Arbiter tego spotkania sprawiał wrażenie jakby nie wiedział gdzie się znajduje i co tam robi. Przerwa. 1:1.

Druga część zaczyna się od mocnych ataków Kawalerii. Pierwsza akcja skrzydłem mogła przynieść im bramkę. W ostatniej chwili podanie do napastnika gospodarzy przerwał Lewandowski, wybijajać na rzut rożny. Tęcza została zepchnięta do defensywy. Jednak była w stanie odpowiedzieć "Wojskowym". W 50 minucie, koronkowa akcja Maja z Astrakowiczem, kilka wymian piłki pomiędzy oboma panami. Maj wpada w pole karne, oddaje strzał, który do boku paruje golkiper WKS-u. Do piłki dopadł Kobus, który miękko wrzucił piłkę w pole bramkowe, gdzie znajdował sie Plich. Filigranowy napastnik pod naciskiem obrońcy i interweniującego bramkarza zdołał wpakować głową piłke do bramki. Wielka radość w ekipie Tęczy. Nasz zespół wychodzi na prowadzenie 2:1. Kawalerzyści ponownie staraja się atakować na bramke Białkowskiego i ryzykują kontrą ze strony Jankowa. Taka tez miała miejsce w 55 minucie. Piłke w środku przejmuje Lewandowski zagrywa do Astrakowicza, który świetnych dłuższym podaniem uruchamia Plicha. Ten miał przed sobą tylko jednego obrońcę, wbiegł w pole karne, niepotrzebny drybling i strata. Dobra okazja do podwyższenia zmarnowana. Goście starali się pilnowac wyniku i do tego jeszcze zagrażać bramce Kawalerii. Groźny strzał Astrakowicza z dystansu, lecz niecelny. W 61 minucie faul na środku boiska popełnia Knap i sędzia wyciąga drugi kartonik dla tego gracza. Tęcza od tej chwili musi sobie radzić w dziesiątkę. W przewadze liczebnej Kawalerii grało się dużo łatwiej i juz 5 minut później zdołali wyrównać. Strzał z ok. 20metrów pomocnika WKS-u, piłka po drodze odbija sie od jednego z graczy Teczy, kompletnie myląc Białkowskiego i jest 2:2. Gospodarze poszli za ciosem i strzelili kolejnego gola. Akcja lewą stroną Tęczy, wrzutka na pole karne. Na 11 metrze nie kryty napastnik, strzałem głową pokonuje bramkarza Teczy. 15 minut przed końcem na boisko wszedł Mateusz Ludwiczak, zmieniając Holaka. Tęcza rusza do odrobienia strat. rzut z autu na wysokości pola karnego wykonuje Michał Kotynia, jednak obrońcy zdołali wybić piłkę daleko przed siebie, akurat po nogi wybiegającego do kontry napastnika.Nieatakowany zawodnik przejął piłkę na środku boiska, na 25 metrze kiwa starającego się naprawić błąd obrony Białkowskiego i strzela do pustej bramki. Kilkanaście minut wstrząsneło tecze, strata trzech bramek i 4:2 dla Kawalerii. Goście nadal atakowali, nie mieli nic do stracenia. Wywalczyli rzut wolny pośredni w okolicach 20 metra. Do piłki podeszli Lewandowski i Astrakowicz. Ten pierwszy zagrywa piłkę, drugi oddaje strzał ok dwa metry nad bramką. Tęcza nic więcej nie była w stanie zdziałać. Ostatnie minuty to juz walka niektórych zawodników z samym sobą. Skurcze zaczęły "łapać" Kobusa i Astrakowicza. Wynik się juz nie zmienił i Kawaleria zwycięża po dość dramatycznym spotkaniu 4:2

by arras

Tęcza: Białkowski - Lebkuchen, M. Kotynia, A. Kotynia, Knap - Lewandowski (c), Astrakowicz, Maj, Kobus - J. Holak (Ludwiczak), Plich