Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Drugie zwyciestwo i lider jest w Jankowie !

• autor: thomash1910, 2011-08-28 20:53

Mecz pomiędzy dwoma beniaminkami zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż w poprzednim sezonie w klasie B po  dobrym meczu Tecza zwyciężyła 4:3 u siebie, ale za to przegrała 3:1 w Januszewicach.

Dzisiejszy pojedynek to jednak dominacja Tęczy Janków.

Gospodarze zwyciężyli dzisiaj aż 5:1 i to jest drugie bardzo okazałe zwycięstwo Tęczy, dzięki temu drużyna zostaje liderem tabeli klasy A w okręgu Piotrków Trybunalski.

Początek meczu był lepszy w wykonaniu przyjezdnych z Januszewic, lecz nie stworzyli oni sytuacji do strzelenia bramki. Później mecz sie wyrównał i gra toczyła się w środku boiska, do czasu kiedy Tęcza zdobyła pierwszą bramkę. Strzelcem jej okazał się Tomasz Lewandowski, który strzałem z woleja pokonał bramkarza gości. Gospodarze poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą Przemysław Maj strzałem głową podwyższył na 2:0. W drugiej połowie goście przy pomocy sędziego strzelili bramke kontaktową. W zamieszaniu w polu karnym sędzia po faulu bez piłki na zawodniku gości przez Arkadiusza Szymańskiego wskazał na 11 metr. Bramkarz Tęczy Sylwester Białkowski był bliski obronienia rzutu karego, lecz niestety nie udało mu się wybronić strzału i było 2:1. Goście rzucili się do odrobienia strat i bardzo szybko zostali skarani kontrą Tęczy. Strzelcem bramki został wprowadzony tuż po przerwie Tomasz Plich, który po dosyć słabym przyjęciu piłki strzelił pomiędzy nogami obrońcy i bramkarza. Bramka na 4:1 to błąd bramkarza gości, który źle wybijając piłkę spod własnej bramki, trafił napastnika Tęczy Tomasza Astrakowicza, który nie miał problemu z wpakowaniem piłki do pustej bramki. Atom był juz na kolanach i kolejne bramki były kwestią czasu. Bramka na 5:1, która ustaliła wynik spotkania padła po bardzo ładnej akcji całego zespołu. Ostatecznie był to gol samobójczy, ale ostatnim zawodnikiem Tęczy, który strzelał na bramkę gości był Dawid Kobus. Była szansa na strzelenie kolejnych bramek, ale zabrakło trochę szczęscia i skuteczności.

Zawodnikiem meczu wybrany został Marcin Kielich.

Tęcza: Sylwester Białkowski, Jakub Stachecki, Adam Kotynia(Piotr Lebkuchen), Arkadiusz Szymański, Marcin Knap, Przemysław Maj(Dawid Kobus), Piotr Holak, Marcin Kielich, Tomasz Lewandowski, Jakub Holak(Tomasz Plich), Tomasz Astrakowicz(Grzegorz Mazurek).